Zapisnik sa 8. sjednice stožera CZ

1. prosinca, 2020. u 14:08:56

Zapisnik sa 8/20 sjednica Stožera Civilne zaštite općine Bol koja je održana u petak 27. studenog 2020. godine sa početkom u 09.00 sati u uredu općine Bol

Nazočni: Tihomir Marinković, zapovjednik, Matko Baković, Stipe Marinković, Markica Tomić, Goran Jekić i Drago Jerkin

Izočni: Danijela Roso, Pavao Bonačić Proti, Ivica Trutanić, Mirko Perić i Zdravko Bartulović opravdano.

Ostali nazočni: Stipe Karmelić, pročelnik, Elvis Hrgić, komunalni redar

Nakon što je utvrđen kvorum, zapovjednik stožera je predložio dnevni red koji je jednoglasno prihvaćen te glasi:

1. Prihvaćanje zapisnika sa prošle sjednice

2. Rasprava o mjerama zaštite od korona virusa na području općine Bol.

Zapisnik sa prošle sjednice je prihvaćen jednoglasno i bez primjedbi.

Doktor Markica Tomić je upoznao nazočne da je ovaj tjedan više ljudi pokazalo simptome korona virusa te ih je uputio na testiranje u Supetar.

Prema njegovim saznanjima jutros je pet novo zaraženih osoba na Bolu.

Kontakti su u samoizolaciji ali treba poduzeti radnje da se virus ne širi.

Još jednom se apelira na građane Bola da se ponašaju odgovorno, da poštuju odluke Državnog stožera civilne zaštite ali i da ne organiziraju privatne zabave, rođendanska druženja i sl.

Ako netko osjeća i najblaže simptome, neka desetak dana ostane u kući.

Dr. Tomić je jednoj grupi radnika koji izvode građevinske radove na Bolu dao uputnice da idući tjedan obave testiranje kako bi bili sigurni da oni nisu jedan od izvora zaraze na Bolu.

Idući tjedan će grupa vatrogasaca otići na serološko testiranje tj. na utvrđivanje postojanja antitijela. Ukoliko neki od vatrogasaca već ima antitijela u svom organizmu on može prevoziti osobe na testiranje bez velike opasnosti za sebe.

Sjednica završila u 09.30 sati

Zapisnik sastavio: Stipe Karmelić