Zapisnik sa 6. sjednice Stožera CZ

1. prosinca, 2020. u 14:03:38

Zapisnik sa 6/20 sjednica Stožera Civilne zaštite općine Bol koja je održana u ponedjeljak 03. kolovoza 2020. godine sa početkom u 10.00 sati u uredu općine Bol

Nazočni: Tihomir Marinković, zapovjednik, Matko Baković, Stipe Marinković, Markica Tomić, Mirko Perić, Goran Jekić i Drago Jerkin

Izočni: Danijela Roso, Pavao Bonačić Proti, Ivica Trutanić i Zdravko Bartulović opravdano.

Ostali nazočni: Stipe Karmelić, pročelnik, Dalibor Pavošević, prometni redar i Elvis Hrgić, komunalni redar

Nakon što je utvrđen kvorum, zapovjednik stožera je predložio dnevni red koji je jednoglasno prihvaćen te glasi:

1. Prihvaćanje zapisnika sa prošle sjednice

2. Rasprava o mjerama zaštite od korona virusa na području općine Bol.

Zapisnik sa prošle sjednice je prihvaćen jednoglasno i bez primjedbi.

Zapovjednik stožera je upoznao nazočne da je u srijedu, 05.kolovoza 2020. godine državni praznik i dan općine Bol.

Vijeće općine Bol je donijelo zaključak sa se neće održati svečana sjednica vijeća, niti će se praznik obilježiti centralnim koncertom zabavne glazbe.

Taj zaključak je donesen u svrhu sprječavanja zaraze korona virusom.

Privatni ugostitelji će ipak organizirati neki vid zabave u svojim ugostiteljskim objektima, na svoju odgovornost.

Članovi stožera apeliraju na sve vlasnike objekata, mještane i turiste da provode preporučene mjere nošenja maski i socijalne distance.

Članovi stožera su donijeli zaključak da dana 05. kolovoza jedno vatrogasno vozilo treba biti u pripravnosti na Velom mostu, policija i prometni redar će uredovati kod glavnog raskrižja do centra mjesta, a opskrba ugostiteljskih objekata će biti omogućena vozilima do 19.00 sati.

Nakon toga sva vozila moraju napustiti centar mjesta i pjacu.

Zapovjednik stožera je upoznao nazočne da su pripremljene sve mjere u slučaju otkrivanja zaraze kod turista.

Markica dr.Tomić je kazao da na Bolu nema simptoma zaraze ali da trebamo biti oprezni u kontaktima jer trenutno u Bolu imamo turista iz 40-tak država.

Sjednica završila u 10.30 sati

Zapisnik sastavio: Stipe Karmelić