Zapisnik sa 4. sjednice stožera CZ

Zapisnik sa 4/20 sjednica Stožera Civilne zaštite općine Bol

koja je održana u subotu 09.svibnja 2020. godine sa početkom u

09.00 sati u uredu općine Bol

Nazočni: Tihomir Marinković, zapovjednik, Matko Baković, Stipe Marinković, Goran Jekić, dr. Markica Tomić, Zdravko Bartulović

Izočni: Danijela Roso, Ivica Trutanić , Mirko Perić,Drago Jerkin i Pavao Bonačić Proti opravdano.

Ostali nazočni: Sandra Katić i Joško Egekher , predstavnik medija.

Nakon što je utvrđen kvorum, zapovjednik stožera je predložio dnevni red koji je jednoglasno prihvaćen te glasi:

1. Prihvaćanje zapisnika sa prošle sjednice

2. Razmatranje stanja zaštite od novog korona virusa COVID-19

Zapisnik sa prošle sjednice je prihvaćen jednoglasno i bez primjedbi.

Tihomir Marinković je upoznao nazočne, da je došlo do prodora korona virusa na otok Brač i da se provode intenzivna testiranja, te da možemo očekivati povećani broj zaraženih na Braču.

Stožer Civilne zaštite republike Hrvatske je donio posebne mjere za otok Brač, te se ponovno uvode e-propusnice za napuštanje svake pojedine općine na Braču, a krizni stožer otoka Brača će jedini davati suglasnost za dolazak i odlazak sa Brača. Na Braču su 4 epidemiologa i oni će idućih 14 dana vršiti testiranja.

Načelnik je kazao da od svih građana Bola tražimo maksimalnu disciplinu i odgovornost i da za svaki odlazak u javne prostore treba imati zaštitnu masku na licu.

Vrtić u ponedjeljak neće početi raditi, a treba smanjiti svako veće okupljanje ljudi.

U raspravi su članovi stožera kazali da bi trebalo znati koje su osobe na Bolu zaražene a koje su u izolaciji, tako da se sa njima izbjegava kontakt.

Također su kazali da bi trebalo zabraniti građevinske radove, jer radnici na gradilištima imaju neposredan međusobni kontakt.

Načelnik je kazao da nemamo službene podatke o zaraženima, a neslužbeno je doznao da su na Bolu zaražene dvije osobe ženskog spola. Smatra da gradilišta i dalje mogu biti otvorena uz nužne mjere zaštite. Dr. Markica Tomić je kazao da su lagani simptomi primijećeni prije petnaestak dana te smatra da nema velike opasnosti za širenje.

Bol, 09. svibnja 2020.

Sjednica završila u 09.30 sati