Zapisnik sa 3. sjednice stožera CZ

22. travnja, 2020. u 22:29:25

Objavljujemo zapisnik sa 3. sjednice Stožera Civilne zašite općine Bol koja je održana u srijedu 22. travnja 2020. godine s početkom u 9.00 sati u uredu općine Bol…

Zapisnik
sa 3/20 sjednica Stožera Civilne zaštite općine Bol

koja je održana u srijedu 22. travnja 2020. godine sa početkom u 09.00 sati u uredu općine Bol

Nazočni: Tihomir Marinković, zapovjednik, Matko Baković, Stipe Marinković, Goran Jekić, dr. Markica Tomić, Drago Jerkin, Pavao Bonačić Proti.

Izočni: Danijela Roso, Zdravko Bartulović, Ivica Trutanić i Mirko Perić, opravdano.

Ostali nazočni: Stipe Karmelić, pročelnik, Joško Egekher , predstavnik medija.

Nakon što je utvrđen kvorum, zapovjednik stožera je predložio dnevni red koji je jednoglasno prihvaćen te glasi:

1. Prihvaćanje zapisnika sa prošle sjednice

2. Razmatranje stanja zaštite od novog korona virusa COVID-19

Zapisnik sa prošle sjednice je prihvaćen jednoglasno i bez primjedbi.

Tihomir Marinković je upoznao nazočne, da je iz proračuna općine Bol nabavljeno

1500 maski za lice koje su građanima podijelili bolski vatrogasci.

Stoga je 15. travnja 2020. donesena odluka da se u javne ustanove, prodavaonice i sl. može ulaziti samo sa zaštitnom maskom na licu.

Tihomir Marinković je također upoznao nazočne da je prihvaćen zahtjev Stožera civilne zaštite SDŽ, te su ukinute e-propusnice za kretanje na području naše Županije, ali otoci su u posebnom režimu, te propusnicu za odlazak sa otoka Brača i dolazak na otok Brač izdaje Krizni stožer otoka Brača.

Krizni stožer otoka Brača je iz donatorskog fonda nabavio veći broj „profi“ maski za lice, od čega će općina Bol dobiti 100 komada, a iste će se podijeliti djelatnicima u javnim ustanovama i prodavaonicama radi zaštite djelatnika koji pružaju usluge građanima.

Markica dr. Tomić je izvijestio da danas ističe rok samoizolacije za tri osobe na Bolu, te da nema novih osoba u samoizolaciji.

Pave Bonačić Proti je izvijestio da je na otoku Braču tri puta porastao broj korisnika usluga Crvenog križa, ali na Bolu nema nikoga tko je zatražio njihovu pomoć.

Bol, 22. travnja 2020.

Sjednica završila u 09.30 sati