-Turistički cvijet- postavljen u Bolu

13. ožujka, 2012. u 13:26:34

Skulptura “Turistički cvijet”, rad akademskog kipara Dalibora Stošića, od utorka (13. ožujka) nalazi se na rivi, u malom parku u Ulici Vladimira Nazora. Općina Bol dobila je ovu skulpturu od Hrvatske gospodarske komore i Hrvatske radiotelevizije, kao najbolje turističko mjesto Hrvatske 2010. godine u akciji “Turistički cvijet – kvaliteta za Hrvatsku”.

Na prigodnoj svečanosti postavljanja skulpture (od željeza i drva, visine 3 metra, težine 1,5 tonu) bila je u ime Hrvatske gospodarske komore predsjednica Županijske komore Split Jadranka Radovanović, a u ime domaćina načelnik općine Tihomir Marinković, neki članovi Općinskog vijeća, direktor TZ Bol Markito Marinković … Uz šampanjac zapjevala je i ženska klapa “Užonca”. (J.E.)

Predsjednica Županijske HGK Jadranka Radovanović, načelnik Općine Bol Tihomir Marinković, članovi Općinskog vijeća Branko Mikulić i Jakša Marinković Tomić te donačelnik Mate Petrić

Ženska klapa “Užonca” ispred novopostavljene skulpture na rivi (foto J.E.)

izvor: boljani.info