Obavijest – Propusnice

24. ožujka, 2020. u 10:32:14

Obavijest Stožera civilne zaštite općine Bol o propusnicama za privremeno napuštanje općine Bol…

Splitsko-dalmatinska županija
OPĆINA BOL,Uz pjacu 2, 21420 Bol

Klasa:810-01/20-01/2

Ur.broj:2104/20-02/03

Bol, 24. ožujka 2020. godine

Informacija o propusnicama

Predmet: propusnica za ulazak i izlazak s područja prebivališta ili stalnog boravišta

Stožer civilne zaštite općine Bol je aktiviran od 17. ožujka 2020. godine.

Stožer je aktiviran radi prevencije širenja korona virusa (COVID-19).

Na temelju članka 3. stavak 2. točke 3. Odluke o zabrani napuštanja mjesta prebivališta i stalnog boravka, Stožer civilne zaštite općine Bol izdaje propusnice za privremeno napuštanje općine Bol u slijedećim slučajevima:

– Zbog vitalnih obiteljskih razloga poput pružanja skrbi djeci ili starijim osobama,

– Zbog kupnje hrane i osnovnih životnih potrepština.

– I u drugim opravdanim razlozima prema procjeni Stožera (banka, javni bilježnik, tehnički pregled vozila, poslovi na otvorenom u OPG-u i sl.).

Na propusnici Stožer navodi:

– broj propusnice

– ime i prezime osobe koja privremeno napušta općinu Bol, adresa i OIB,

– dan za koji vrijedi propusnica,

– razlog izdavanja propusnice,

– mjesto u koje se odlazi na temelju propusnice,

Svi zainteresirani građani općine Bol trebaju uputiti zahtjev za propusnicu, sa potrebnim gore navedenim podacima, na adresu: sandra.katic@opcinabol.hr ili osobno u ured općine Bol svakog radnog dana od 08.00 do 12.00 sati.

Zbog izbjegavanja socijalnog kontakta, zahtjeve za propusnice sa potrebnim podacima i same propusnice se preporučuje slati elektronskom poštom.

Propusnica u elektronskom obliku prikazana na zaslonu mobitela je također vjerodostojan dokument koji će policija uvažiti prilikom kontrole kretanja osoba.

Načelnik stožera

Tihomir Marinković