Čestitka Općine Bol povodom Dana antifašističke borbe

21. lipnja, 2023. u 13:46:41

Svim mještanima Općine Bol i građanima Republike Hrvatske čestitamo Dan antifašističke borbe!

Dan antifašističke borbe obilježava se u znak sjećanja na 22. lipnja 1941., kada je u šumi Brezovica pored Siska osnovan Prvi sisački partizanski odred. Bila je to prva antifašistička postrojba ne samo u Hrvatskoj, nego i u ovom dijelu Europe.

U znak sjećanja 22. lipnja u 11:00 položiti ćemo vijence i upaliti svijeće prvo kod Spomenika palima za domovinu, a zatim i kod biste Joze Bodlovića kako bi odali počast svima koji su dali svoj obol i koji su Hrvatsku tada svrstali na pravu stranu povijesti.

Za vrijeme II. svjetskog rata u crno su zavijene obitelji 492 bračka borca koji su poginuli u borbi, a još 275 Bračanki i Bračana stradalo je od fašističkog terora.

Neka im je vječna slava i hvala!

Skip to content