OBAVIJEST GRAĐANIMA OPĆINE BOL [VAŽNO]!

7. rujna, 2024. u 11:03:06

Obavještavamo građane da smo zaprimili dopis Matičnog ureda u Supetru vezano za usklađenje podataka u matici rođenih s registrom birača. Naime, postoji određeni broj naših građana kod kojih se razlikuju osobni podaci (ime i prezime) u matici rođenih i ono u registru birača odnosno na osobnoj iskaznici. Najčešće se radi o problemu s dodavanjem obiteljskih nadimaka koji nisu kao takvi upisani u maticu rođenih. Molimo građne a posebno one koji su rođeni u Pučišćima a prebivalište im je u Bolu da pristupe u Matični ured kako bi utvrdili koji je njihov status. Ukoliko se neusklađenost ne ispravi, ti građani će, po naputku Ministarstva uprave i pravosuđa, biti brisani iz registra birača te neće moći glasovati na izborima. Zato pozivamo sve građane, osobito one koji u osobnim iskaznicama uz prezime imaju dodan obiteljski nadimak, da se jave u Matični ured u Supetru kako bi što prije provjerili svoj status.

Javiti se mogu i telefonski i to radnim danom od 8-13 h na broj 021/450-759.