Dan Općine Bol – Bolska fjera, Dan pobjede i domovinske zahvalnosti i Dan hrvatskih branitelja [Čestitka i Program]

4. kolovoza, 2024. u 22:01:15

Poštovani mještani Bola i Murvice, dragi prijatelji i gosti,

5. kolovoza slavimo Dan Općine Bol, dan naše zaštitnice Gospe od sniga,  stoga svima čestitamo Bolsku fjeru  uz pozdrav zdravi i veseli bili!

Svim građanima Republike Hrvatske čestitamo Dan pobjede i domovinske zahvalnosti, a našim braniteljima čestitamo Dan branitelja.

Na današnji dan se prisjećamo i slavimo 29. obljetnicu sjajne vojno-redarstvene akcije Oluja u kojoj je oslobođen veliki dio hrvatskog teritorija.

Zajedno sa braniteljskom zajednicom  položit ćemo vijenac i upaliti svijeće kod centralnog križa na groblju, a kod Spomenika palima za domovinu odati počast s najdubljim pijetetom svima koji su svoje živote položili kako bi mi danas uživali slobodu.

Kod biste Joze Bodlovića položit ćemo vijenac u spomen na partizanski napad na talijanske postrojbe u Bolu, u noći 5. kolovoza 1943. godine.

Neka im je svima vječna slava i hvala!

Program:

10.00 Polaganje vijenaca

11.00  Svečana sjednica s dodjelom javnih priznanja

20.00  Svečana sveta misa
Zabavno gastronomski program

10.00 Koncert pučiške limene glazbe na rivi u jutarnjim satima – BRAssČUTA-PUČIŠĆA

21.00 Neno Belan & Fiumensi, Gina & Geegees, Ples jedara – Udruga Lanterna

Na dobro vam došla Bolska fjera!

Katarina Marčić
Načelnica