22. LIPNJA, DAN ANTIFAŠISTIČKE BORBE

21. lipnja, 2024. u 12:33:33

Svim mještanima Općine Bol i građanima Republike Hrvatske čestitamo Dan antifašističke borbe!

Dan antifašističke borbe obilježava se u znak sjećanja na 22. lipnja 1941., kada je u šumi Brezovica pored Siska osnovan Prvi sisački partizanski odred.

Bila je to prva antifašistička postrojba ne samo u Hrvatskoj, nego i u ovom dijelu Europe.

U znak sjećanja, 22. lipnja u 08:30 položiti ćemo vijence i upaliti svijeće, prvo kod Spomenika palima za domovinu, a zatim i kod biste Joze Bodlovića.

Time odajemo počast svima koji su na bilo koji način sudjelovali u borbi protiv fašističkog terora, a posebice bračkim borcima, koji su dali svoj obol i koji su Hrvatsku u najmračnijem dijelu ljudske povijesti  svrstali na pravu stranu.

Neka im je vječna slava i hvala!

Katarina Marčić

Načelnica Općine Bol