Izložba "Galerija na otoku"

U povodu 50. obljetnice Galerije umjetnina "Branislav Dešković" , Centar za kulturu Brač organizira u Staroj gradskoj vijećnici u Splitu izložbu djela iz novog stalnoga postava Galerije i predstavljanje Kataloga novog postava.

Izložba "Galerija na otoku" organizira se zahvaljujući potpori Ministarstva kulture RH i Općine Bol, u suradnji s domaćinom Gradom Splitom i donosi neka od najvećih imena suvremene hrvatske umjetnosti - slike Ignjata Joba, Juraja Plančića, Emanuela Vidovića, Ive Šebalja, Šime Perića, Ljube Ivančića, Otona Postružnika, Frane Šimunovića... skulpture Branislava Deškovića, Valerija Michielija, Ivana Rendića, Raoula Goldonija, Mirka Ostoje ... Čitava umjetnička zbirka Galerije Dešković ima svojstvo kulturnog dobra Republike Hrvatske.

Izložba "Galerija na otoku" u Staroj gradskoj vijećnici u Splitu otvara se u utorak 5. studenog u 12 sati, a ostaje otvorena do 5. prosinca 2013.

alt