Vijeće Općine Bol

Vijeće Općine Bol je predstavničko tijelo građana i tijelo lokalne samouprave koje, u okviru svojih prava i dužnosti donosi akte, te obavlja i druge poslove u skladu sa zakonom i Statutom Općine Bol.

Općinsko vijeće ima 11 vijećnika. Vijećnici općinskog vijeća biraju se na način i po postupku utvrđenim zakonom. Funkcija vijećnika je počasna, a mandat traje četiri godine.

Općinsko vijeće radi na sjednicama i donosi odluke većinom glasova, ako je na sjednici nazočna većina od ukupnog broja vijećnika.

Statut, proračun, završni račun, Poslovnik općinskog vijeća, Odluka o izboru predsjednika i potpredsjednika općinskog vijeća, te odluka o izražavanju nepovjerenja ovim tijelima, odnosno članovima tih tijela, općinsko vijeće donosi većinom glasova svih vijećnika. Poslovnikom općinskog vijeća mogu se odrediti i druga pitanja o kojima se odlučuje većinom glasova svih vijećnika.

Općinsko vijeće osniva stalne ili povremene odbore i druga radna tijela u svrhu pripremanja i predlaganja odluka iz svog djelokruga, odnosno radi obavljanja drugih poslova koji im se povjeravaju.

Vijeće Općine Bol čine:

1. Doro Adulmar, predsjednik vijeća, Račić 29, Bol